دستغیب: استفاده صحیح از امکانات دنیای مجازی ، نیازمند آموزش های جدی است

معصومه دستغیب مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری فارس در همایش خانواده ،رفتارهای پرخطر و شبکه های اجتماعی اظهار داشت: استفاده غیرصحیح از امکانات فراوان دنیای مجازی و به ویژه اینترنت، ماهواره و گوشی همراه در واقع همان تهاجم فرهنگی است.

سیده معصومه دستغیب اظهار داشتند: جاذبه های دنیای اینترنت باعث شده تا نسل جوان ما به سمت و سوی مسائلی غیر از آنچه مدنظر داریم، بروند.مسئولیت خانواده و مربیان در دنیای امروز به مراتب بسیار دشوارتر از گذشته است.

مشاور محترم استاندار افزود: افزایش آمار طلاق ها حکایت از نبود سعه صدر و صبر لازم در زندگانی زناشویی و از طرفی کافی نبودن آموزش ها و مهارت های لازم  است و لذا اینجاست که نقش اولیا و مربیان و انجمن های مدارس، مدرسین آموزش خانواده و مشاوران و مربیان پرورشی به مراتب بیش از پیش مشخص می گردد.

دستغیب توصیه کرد: مسئولان به ویژه مربیان و مدیران مدارس می باید با تشکیل انجمن هاو سمن ها و تشکلات غیردولتی به تحکیم بنیان خانواده کمک کنند ،چراکه خانواده امن ترین و مطمئن ترین و در عین حال دلنشین ترین کانون گرم فرزندان در یک اجتماع انسانی است. دشمنان با هجوم همه جانبه، برای نسل جوان و کلا خانواده ها طرح و برنامه و نقشه دارند و ما باید هوشیار باشیم و هوشمندانه عمل کنیم. باید از ظرفیت خیرین و جلسات آموزش خانواده در مدارس و کارکردهای انجمن های اولیا و مربیان غافل نشد.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری فارس اظهار داشتند: همایش خانواده، رفتارهای پرخطر و شبکه های اجتماعی که با مشارکت آموزش و پرورش و علوم پزشکی به اجرا در آمده، می تواند نقطه امیدی برای تداوم حرکت های مؤثر در خانواده درمانی و کاهش آلام اجتماعی باشد.

 

تاریخ درج :  1394/12/10
تعداد بازدیده : 1786
از   1   رای
10