مدیرکل دفتر بانوان و خانواده استانداری فارس گفت: استقبال بی نظیر مردم از نمایشگاه نشان‌دهنده اهمیت خانواده‌ها به تربیت کودکانشان است

وی گفت: این نمایشگاه در دو حوزه اسباب‌بازی و کتاب در حال فعالیت است و سعی شده در دو بُعد فرم و محتوا از وسایلی استفاده شود که گسترش خلاقیت و مهارت کودکان را در پی داشته باشد.

این مسؤول افزود: در این مدت کوتاهی که از نمایشگاه بازدید کرده‌ام برای من جالب است که جمعیت بسیاری از نمایشگاه استقبال کرده‌اند و این نشان‌دهنده اهمیت خانواده‌ها به تربیت کودکانشان است و این‌که وسایل خود را از مکان‌های مطمئن خریداری کنند.

مدیرکل دفتر بانوان و خانواده استانداری فارس بیان کرد: این نمایشگاه‌ها می‌تواند قدرت فکر کودکان را افزایش دهد و مرکز اعتماد خانواده‌ها باشد به همین دلیل استانداری فارس نظارت و حمایت خاصی ازاین‌گونه نمایشگاه‌ها دارد.

دستغیب اضافه کرد: چنین نمایشگاه‌های باید در طول سال به‌صورت دوره‌ای برگزار شود و ما در حال مذاکراتی هستیم که این‌گونه نمایشگاه‌ها در سطح شهر نیز برگزار شود تا مشکلات رفت‌وآمد برای بانوان شیرازی به حداقل کاهش یابد.

وی تصریح کرد: ما سعی داریم در نمایشگاه‌های آینده از تولیدکنندگان بخواهیم که محتوای نمایشگاه‌ها را بافرهنگ ایرانی اسلامی پیوند بیشتری بدهند و اندیشه بزرگانی مانند فردوسی، حافظ، سعدی و... به‌صورت مستقیم یا غیرمستقیم در محتوای کتاب‌ها و اسباب‌بازی‌ها دیده شود.


این مسؤول ادامه داد: برگزاری این‌گونه نمایشگاه‌ها از نمودهای اقتصاد مقاومتی است چراکه بخش بزرگی از غرفه‌ها به تولیدکنندگان داخلی تعلق‌گرفته است و خانواده‌ها نیز به دلیل نوع قیمت اجناس قدرت خرید بالاتری کسب می‌کنند.

مدیرکل دفتر بانوان و خانواده استانداری فارس بیان داشت: روی سخن ما با تولیدکنندگان این است که آن‌ها باید نقد را بپذیرند و کمبودها کمی و کیفی محصولات خود را بهبود ببخشند.

دستغیب خاطرنشان کرد: ما در حوزه مادر و نوزاد کمترین کار فرهنگی را انجام داده‌ایم و این نمایشگاه شروعی برای این‌گونه فعالیت‌ها است و ما باید بدانیم که خانواده‌های ما درک بالایی دارند و به دنبال کالاهای مرغوب و باکیفیت هستند.

دستغیب با اشاره به کیفیت کالاها افزود: مخاطب اصلی کالاهای این نمایشگاه‌ها مادران و کودکان هستند و با توجه به روحیات آن‌ها، تولیدکنندگان باید توجه ویژه‌ای به طراحی کالاهای خود داشته باشند و از رنگ‌های شاد برای طراحی محصولات استفاده کنند.

وی ادامه داد: وجود غرفه‌های آموزش و مشاوره‌ای در کنار غرفه‌های تجاری می‌تواند سرعت عمل ما را نسبت به ایجاد فرهنگ سالم و بومی افزایش دهد.

مدیرکل دفتر بانوان و خانواده استانداری فارس در پایان تصریح کرد: از برگزاری این نمایشگاه تشکر می‌کنم و حسن برگزاری این نمایشگاه‌ها این است که در صورت حضور مسؤولان می‌تواند پلی برای مشاهده مشکلات تولیدکنندگان باشد و من نیز به‌نوبت خودم سعی در کمک به رفع مشکلات و کمبودهای نمایشگاه دارم.

 

تاریخ درج :  1395/5/13
تعداد بازدیده : 357
از   0   رای
0

ارسال نظر
نام
آدرس ایمیل
دیدگاه :