طرح «تاب‌آوری اجتماعی ویژه خانواده‌ها» در فارس به زودی اجرا می‌شود

سیده معصومه دستغیب در خصوص اجرای این طرح در استان فارس بیان کرد: در مرحله اول این طرح، به ۳۰مدرس منتخب به مدت ۳۰ ساعت در دو بخش حضوری و غیرحضوری آموزش داده می شود.
وی افزود: این مدرسان که اغلب از مدرسان صاحب نظر سازمان های مختلف هستند پس از اتمام دوره به ارگان‌های دولتی و غیردولتی معرفی خواهند شد.
مدیرکل دفتر بانوان و خانواده استانداری فارس با تصریح بر اینکه طرح تاب آوری اجتماعی موضوع روز است که اجرای آن موجب خواهد شد تا میزان تحمل اجتماعی در خانواده ها افزایش یابد و همچنین توانمندی آن‌ها برای حل مسائل رشد پیدا خواهد کرد، خاطرنشان کرد: هم اینک محتوای آموزشی این طرح آماده شده و از اوایل آبان ماه جاری دوره آموزشی مدرسان آغاز خواهد شد.
دستغیب گروه هدف اجرای این طرح را خانواده‌های تحت پوشش خیریه ها، تشکل ها و انجمن های غیردولتی خواند و در این خصوص نیز عنوان کرد: تا پایان سال ۹۵ تمام خانواده های زیر نظر خیریه ها در این طرح شرکت داده خواهند شد.
وی همچنین با اشاره به خروجی اجرای این طرح نیز بیان کرد: افزایش اعتماد به نفس و افزایش مهارت حل مسئله بیش از هر مورد دیگری در اجرای طرح تاب‌آوری اجتماعی لحاظ خواهد شد.
مدیرکل دفتر بانوان و خانواده استانداری فارس در پایان این گفت و گو به آموزش صرف در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی در اجرای طرح فوق الذکر اشاره و یادآور شد: با توجه به اینکه در سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» قرار داریم، آموزش مصرف به خانواده ها را در دستور کار قرار داده ایم.

 

تاریخ درج :  1395/8/1
تعداد بازدیده : 1572
از   0   رای
0

ارسال نظر
نام
آدرس ایمیل
دیدگاه :