نشست تخصصی نمایندگان سازمان‌های مردم‌نهاد استان در حوزه حقوق کودکان: هماهنگی، هم‌افزایی و تقسیم‌ کار از مهم‌ترین اهداف کارگروه‌های کودک و نوجوان در استان فارس است.

سیده معصومه دستغیب در نشست تخصصی سازمان‌های مردم‌نهاد در حوزه حقوق کودکان خاطرنشان کرد: هماهنگی، هم‌افزایی، تقسیم‌ کار و جلوگیری از پراکنده‌ کاری از مهم‌ترین اهداف کارگروه‌های کودک و نوجوان در استان فارس است.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری فارس گفت: برای احقاق حقوق کودکان و نوجوانان نقش انجمن‌ها و مؤسسات غیردولتی در مطالبه‌گری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است

مشاور استاندار در امور بانوان و خانواده اظهار نمودند:بحث حمايت از حقوق كودك بر اساس مصوبه هيات وزيران از سوي دادگستري پيگيري مي شود كه در استان اين مهم برعهده استانداري است.

 معصومه دستغيب افزود:براساس اين مصوبه مقرر شد شبكه سازمانهاي دولتي و تشكل هاي غير دولتي فعال در حوزه حقوق كودكان با هدف افزايش فعاليت ها،كيفيت بخشي،هم افزايي و كاهش فعاليت هاي پراكنده در اين حوزه در استان تشكيل شود.

دستغیب بیان نمود:دبيرخانه حمايت از حقوق كودكان در كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان فارس با  چهار كارگروه« آموزش و اطلاع رساني،پايش و ارزيابي،حقوقي و قضايي، حمايتي و هماهنگي» به مدت يك سال فعاليت خود را مسير ساماندهي برنامه هاي حوزه حقوق كودكان آغاز كرده است.

در این نشست تخصصی نمایندگان سازمان‌های مردم‌نهاد استان در حوزه حقوق کودکان به بحث و تبادل نظر

و بررسی راهکارهایی برای ارتقاء حقوق کودکان پرداختند

 

تاریخ درج :  1395/9/17
تعداد بازدیده : 79
از   0   رای
0

ارسال نظر
نام
آدرس ایمیل
دیدگاه :