سیده معصومه دستغیب مدیرتشکل مهر ورزان در بازدید از کانون اصلاح و تربیت نوید راه اندازی تشکل غیردولتی حمایتی از زندانیان آزادشده زن را داد.

آقای الوندی دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک وزارت دادگستری و سیده معصومه دستغیب مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری و سیدحشمت اله حیات الغیب مدیرکل زندانهای فارس از بخش های مختلف کانون اصلاح و تربیت شیراز بازدید و با مددجویان این مرکز ملاقاتکردند.

 الوندی دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک وزارت دادگستری گفت: از سال گذشته فعالیت های مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک در سطح استان ها شروع شده و در کارگروه بانوان حضور می یابیم و مسئولین و مدیران را نسبت به حقوق کودک حساس می کنیم.

وی اظهار داشت: در استان فارس از کانون اصلاح و تربیت شیراز و مهدکودک های زیرنظر سازمان بهزیستی بازدید می شود و در این استان، کانون اصلاح و تربیت سازمان زندانها اولین مکان مورد بازدید است.
دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک وزارت دادگستری با اشاره به موضوع استاندارد سازی کانون اصلاح و تربیت گفت: در بحث استانداردسازی، کانون اصلاح و تربیت شیراز در ابعاد مختلف از استانداردهای لازم در سطح کشور برخوردار بوده و در بسیاری موارد نیز بالاتر از استاندارد لازم است.
الوندی تأکید کرد: ویژگی بارز کانون اصلاح و تربیت شیراز این است که جامعیتی در حوزه های فرهنگی، آموزشی، بهداشتی و هنری وجود دارد که موجب آرامش و نشاط در بین کودکان شده است.
وی اضافه کرد: هدف این است تا جمعیت حدود۳۰درصدی کل کودکان کشور را شامل شود و همه کودکان آسیب پذیر و غیرآسیب پذیر مورد حمایت قانون قرار گیرند.
دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک وزارت دادگستری تأکید کرد: لازم است تمرکزی در ذهن مسئولین ایجاد شود تا از ظرفیتهای خوبی که در بخش های دولتی و غیردولتی استان ها وجود دارد استفاده کنند و برنامه هایی با اولویت کودکان داشته باشند.
سید حشمت اله حیات الغیب مدیرکل زندانهای فارس نیز گفت: در کانون اصلاح و تربیت طی دو سال گذشته اقدامات خوبی در حوزه های مختلف انجام شده است و با تلاش همکاران، نشاط در چهره مددجویان کانون مشهود است.
وی تأکید کرد: با انجام فعالیتهای روان شناسی و روان درمانی و برگزاری کلاس های فرهنگی، تربیتی و حرفه آموزی، درگیری و خودزنی و پرخاشگری وجود ندارد و به ندرت صورت می گیرد.
حیات الغیب اظهار داشت: نتیجه فعالیتهای اصلاحی و تربیتی در زندانها و مراکز اصلاحی و تربیتی این است که میزان بازگشت مجدد به زندان پایین باشد و خوشبختانه نرخ بازگشت مجدد در کانون اصلاح و تربیت کمتر از ۳درصد است.

تاریخ درج :  1395/10/25
تعداد بازدیده : 68
از   0   رای
0

ارسال نظر
نام
آدرس ایمیل
دیدگاه :