گردهمايي سازمان‌هاي مردم‌نهاد استان فارس با هدف طرح مباحث و دغدغه‌هاي فعالان سمن‌ها با حضور معاون وزير كشور در شيراز برگزار شد.

سيد علي‌محمد موسوي مديركل امور اجتماعي استانداري تعداد كل سمن‌هاي فعال در استان فارس را 645 سازمان مردم‌نهاد ذكر و اضافه كرد: سازمان‌هاي مردم‌نهاد، هم‌اينك در سطح بين‌الملل قدرتي در حد دولت‌ها و فراتر از آنها دارند لذا دولت‌ها بايد به تقويت اين نهادهاي مردمي، توجه بيشتري داشته باشند.

موسوي با اشاره به اينكه دولت تدبير و اميد، تسهيل‌گري و توانمندسازي سمن‌ها را از ابتدا در دستور كار قرار داده است، گفت: از ابتداي دولت يازدهم توسعه كمي و كيفي سازمان‌هاي مردم‌نهاد مد نظر قرار گرفت و دنبال شد.

سرکار خانم دکتر البرزي درگردهمايي سازمان‌هاي مردم‌نهاد استان فارس به‌‌عنوان نماينده تشكل‌هاي مردم‌نهاد حوزه زنان ضمن قدردانی  از پیگیریهای خانم دستغیب مدیر کل دفتر امور بانوان وخانواده استانداری برای توانمند سازی تشکل های فعال در حوزه بانوان و کودکان ، گزارشي از فعاليت‌هاي انجام شده در اين حوزه را ارائه نمود.

البرزي با بيان اينكه طرح تاب‌آوري زنان در راستاي توانمندسازي بانوان اجرايي شد و اگر حمايت شده بود تا اكنون ادامه داشت، ارتقاء دانش زنان را در بهبود وضع اجتماعي و رفع بخشي از مشكلات بسيار مهم توصيف كرد.

خانم دکتر البرزی حمايت‌هاي مالي و امكاناتي دولت از سمن‌ها را بخشي از انتظارات سازمان‌هاي مردم‌نهاد حوزه زنان عنوان كرد و خواستار فراهم شدن بسترهاي عضويت اين تشكل‌ها در نهادهاي بين‌المللي شد.

تاریخ درج :  1395/11/4
تعداد بازدیده : 64
از   0   رای
0

ارسال نظر
نام
آدرس ایمیل
دیدگاه :